EuroShop 2020

Targi EuroShop trwały od 16 do 20 lutego w Dusseldorfie. W trakcie ich trwania 94 tysiące zwiedzających ze 142 krajów mieli okazję odwiedzić 16 hal wystawienniczych, gdzie zaprezentowało się łącznie ponad 2 tysiące wystawców aż 57 różnych narodowości. (link do targów)

Kategorie, według których podzielono wystawców to:

  • marketing w branży retail,
  • marketing „eventowy”,
  • technologie w retail’u,
  • oświetlenie,
  • visual merchandising,
  • projektowanie i dizajn powierzchni sprzedażowych,
  • rozwiązania dla sektora żywności
  • systemy chłodzące i zarządzanie energią.

Nie będzie zaskoczeniem jeśli w tym podsumowaniu skupię się głównie na Hali nr 10, gdzie znajdował się visual merchandisingu. Oczywiście wszystkie z wyżej wymienionych kategorii są ważne dla retailu, pomimo to ten post w całości dedykuję fanom pięknych manekinów 🙂

Impressionen EuroShop 2020

That was #EuroShop2020 – If you want to reminisce or if you couldn't visit all 17 halls, you shouldn't miss our trade fair hightlights and impressions! bit.ly/impressions_EuroShop_magAnd don't forget: #savethedate EuroShop 2023 from 26 February to 2 March 2023 – we are looking forward to it!#EuroShop #EuroCIS #messeduesseldorf #retail #tradefair #Shopfitting #storedesign #visualmerchandising #lighting #refrigeration #energymanagement #retailmarketing #retailtechnology #expomarketing #eventmarketing #expo #foodserviceequipment #euroshopmag

Gepostet von EuroShop am Freitag, 21. Februar 2020

Święto Manekina.

Tak określiłabym to wydarzenie. EuroShop to jak fashionweek dla autorów, twórców oraz projektantów manekinów i ekspozytorów. Chcą oni pokazać swoje „mercedesy”, zaprezentować się od jak najlepszej strony i zostać zapamiętanym na bardzo długo. Dynamika oraz częstotliwość zmian w trendach visual merchandisingowych z pewnością nie jest aż tak intensywna jak w przypadku mody, pomimo to pokazy na targach mogą być równie spektakularne jak te high fashion.

Bonaveri.

Zdecydowany numer 1 EuroShop 2020, wśród producentów manekinów: dosłownie i w przenośni. Ekspozycje tego włoskiego brandu były obłędne! Stanowiska wystawowe zostały podzielona na trzy części, gdzie każda z nich prezentowała inną linię manekinów.

Adel Rootstein, to pierwsza z kategorii poświęcona manekinom brytyjskiej projektantki, bardzo charakterystycznym, wręcz realistycznym! Ich wygląd mocno odzwierciedla inspirację top modelkami pierwszej połowy XX wieku. Rootestein obecnie należy do włoskiego Bonaverii, pomimo to charakter manekinów pozostaje zachowany ten sam, w specjalnie dedykowanej linii, właśnie pod tą nazwą.

Obraz może zawierać: 1 osoba

Druga z kategorii to Obsession. Manekiny z tej linii należą do rodziny Schlappi 800, która w swojej kolekcji ma naprawdę sporą ilość produktów. Możecie sprawdzić sami, tutaj! Kolekcja Obsession głównie nawiązuje do ikon z Nowego Jorku lat ’70 ubiegłego wieku. Kobiety, które są inspirację dla Obsession to m.in Jerry Hall czy Diana Ross, będące symbolem nowego oblicza silnej i kreatywnej kobiety, która redefiniuje feminizm.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Trzecia, moja ulubiona kategoria, to Bonaveri Sartorial. Kolekcja powstała w 2018 roku i początkowo stanowiły ją jedynie torsy damskie i męskie, ale po pewnym czasie ewoluowała ona do manekinów pełnopostaciowych. Zachowano charakterystyczne dla torsów krawieckich materiałowe korpusy oraz drewniane, ruchome ręce.

Na stanowisku Bonaveri Sartorial, można było podziwiać produkcje i szycie manekina na żywo! Sztuka na wyciągnięcie ręki. Za całość Bonaveri otrzymało 1 nagrodę w kategorii Najlepsza ekspozycja targów EuroShop 2020.

SARTORIAL is a modular collection with endless options. BONAVERISARTORIAL…The Touch of CraftmanshipOn show at the Euroshop16-20 February Hall 10 Stand 10A72Stand design @chameleonvisual #bonaveri #bonaverisartorial #fabric #retail #euroshop2020 #bonaveristand #craftmanship

Gepostet von Bonaveri am Mittwoch, 19. Februar 2020

Hans Boodt Mannequins.

Drugi w kolejności zwycięzców kategorii Najlepsza ekspozycja targów EuroShop 2020 to holenderski producent manekinów, który jest stałym wystawcą tych targów. Bezapelacyjne jeden z najlepszych producentów manekininów oraz ekspozytorów na świecie.

Manekiny HB wyprodukowane za pomocą drukarek 3D, szalenie realistyczne, są tylko potwierdzeniem tego jak szybko technologia rozwija się w sektorze retail. Dla przypomnienia odsyłam do mojego wpisu, w którym nawiązywałam do rozwoju nowych technologii właśnie w retail’u.Wpis znajdziecie tutaj.

Bonami Mannequins.

Belgijski wystawca manekinów, którego konikiem zdecydowanie była kolekcja „Future Mannequin”. Filozofia, która przyświeca producentom Bonami, to stworzenie produktu odpornego na złamania i zniszczenia, bardzo lekkiego i w 100% nadającego się do recyklingu. Wszystko w duchu jak największej dbałości o nasze środowisko.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją
Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją

Genesis Mannequins.

Jestem pod wrażeniem tego co pokazał Genesis! Prezentacja niemieckiego producenta to dla mnie mocne odniesienie do przyszłości już nie tylko w nawiązaniu do technologii czy sposobu produkcji a przypominająca świat rodem z sci-fi. Tym bardziej, że Genesis również są twórcami manekinów ekologicznych, jednak ta marka kojarzy mi się z zamiłowaniem do tematu future. Określone mianem Huminals manekiny, to pół zwierzęta, pół ludzie, zdecydowanie bardziej kojarzą mi się ze Star Wars, czy Mad Maxem, niż z witryną sklepu odzieżowego. Dlatego jestem bardzo na tak!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i buty
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Abc Manichini Mannequins.

Kolejny włoski producent. Abc na targach EuroShop zaprezentował swoją najnowszą kolekcję damską „Ginko”. Manekiny, w których detal wychodzi na pierwszy plan. Bardzo kobiece, upozowane, gotowe do makijażu i fryzury. Abc podkreśla, że tworzy „manekiny z duszą” i faktycznie coś w tym jest, że twarze i pozy są bardzo realistyczne.

More Mannequins.

Jedyny polski producent i wytwórca manekinów, obecny na targach EuroShop 🙂

Tak wyglądał EuroShop 2020, następny już w 2023 roku!

M.

P.S zdjęcia pochodzą ze stron: https://www.rootstein.com/, https://bonaveri.com/, https://www.hansboodtmannequins.com/, https://www.genesis-display.com/en/ ,http://www.abcmannequins.com/, https://moremannequins.pl/, https://www.euroshop-tradefair.com/ oraz facebook.com i instagram.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *