Manekiny: Hans Boodt Manequins.

Dobrej jakości manekin jest tym dla Visual’a, czym zestaw doskonałych noży dla szefa kuchni. Czasem mimo dobrych chęci oraz kreatywności, bez odpowiedniego narzędzia efekt jest mizerny. Na szczęście, wsród właścicieli marek odzieżowych rośnie coraz większa świadomość, że ciekawa stylizacja na odpowiednio dobranym manekinie, znaczy więcej niż 1000 słów.

Dzisiaj na tapecie crème de la crème świata manekinów, czyli producent z Holandii:

Hans Boodt Mannequins

(Hans Boodt Mannequins)

Kolekcja Paul&Dorothy.
Kolekcja Wonderwood.

W ofercie producenta, można znaleźć kilka kolekcji podzielonych na manekiny: damskie, męskie czy dziecięce. Dodatkowo manekiny płócienne czy ekspozytory na akcesoria. HBMannequins jest swoistym kreatorem świata Visual Merchandisingu, który wyznacza trendy i bardzo mocno podnosi poprzeczkę. Dowodem mogą być manekiny ze zmiennymi twarzami albo model KNAAPJE stworzony we ramach współpracy z uczelnią Willem de Kooning Academy.

Manekin jest wykonany z drewna, na podobieństwo ludzkiego szkieletu.

Podobnie jak marki odzieżowe HBMannequins uczestniczy w różnych kolaboracjach, lub wspiera wydarzenia ze świata mody i kultury. Jednym z takich wydarzeń, było wyprodukowanie dedykowanych manekinów na wystawę poświęconą twórczości Paco Rabanne z okazji 31. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Modzie w  Villa Noailles, Hyeres (Francja 04.2016r.).

Zdjęcia z wnętrza wystawy.
Manekiny z nowej kolekcji Blend.

To co charakteryzuje manekiny tej firmy, to bardzo skrupulatna dbałość o szczegóły oraz jakość materiałów użytych do produkcji.

Manekiny z kolekcji Ugly’s.

 

Kolekcja Paris White Cooper.

Najnowsze kolekcje manekinów, można podziwiać w licznych showroomach na całym świecie: w Rotterdamie, Paryżu, Mediolanie czy Tokio.

HBMannequins jest stałym bywalcem targów EuroShop, które odbywają się raz na 3 lata w Dusseldorfie (5-7 marca 2017r.). Ciekawe, czy zaskoczą twórcy HBMannequins w tym roku?

Euroshop 2014.
EuroShop 2014.
Jedna z moich ulubionych kolekcji: Macaron.

Po zapoznaniu się z ofertą Hans Boodt Mannequins, nasuwa się kilka wniosków. Jeden z nich, to stwierdzenie, że te manekiny to „małe” dzieła sztuki. Dzięki dopracowaniu w najmniejszym detalu, dają możliwość wykreowania niepowtarzalnej atmosfery w sklepie. Zatem warto inwestować w Visual i między innymi w manekiny z najwyższej półki, ponieważ dbanie o wizerunek marki przyciąga klientów do sklepu i daje im poczucie, że są traktowani poważnie.

Odwiedź stronę Hans Boodt Mannequins.

 

Po więcej inspiracji, zapraszam do dalszego śledzenia bloga.

M.

komentarze 2

    • EyeOnVisual

      Niestety, ze względu na cenę, polscy producenci szukają raczej tańszych zamienników ( jeśli się mylę, chętnie czekam na info ). Jednak świetne jakościowo manekiny, lub nawet same HBMannequins można znaleźć na witrynach i we wnętrzach sklepów grupy INDITEX. W kolejnych postach opiszę innych producentów, którzy również tworzą niezłe cuda 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *