Manekiny: La Rosa – Mannequins made in Italy

Tak się zastanawiam: czy VM może być eko? Nie mam na myśli oczywiście pracy samej w sobie, ale czy tworząc VM można również myśleć o środowisku? Bo liczą się małe kroki jak np. noszenie własnego termo kubka do kawiarni po kawę na wynos ( co zamierzam uczynić ) jednak jak to jest z większym, szerszym przemysłem?

Moje serce już dawno temu skradła włoska La Rosa, jednak dzisiejszy wpis jest tejże właśnie firmie poświęcony nie tylko ze względu na boskie manekiny…

La ROSA – Mannequins made in Italy

(larosaitaly.com)

Początki sięgają 1922 r. kiedy założyciele firmy tworzyli manekiny będące replikami najsłynniejszych diw światowego kina.

W 1969 r. Marka dostała „drugie życie”, kiedy została stworzona na nowo przez Rachele Rigamonti – nową właścicielkę. Dzięki niej firma zaczęła się prężnie rozwijać, jednak dopiero lata’80 ubiegłego wieku przyniosły marce popularność poprzez współpracę z takimi nazwiskami włoskich projektantów jak Versace, Armani czy Valentino.

To co wyróżnia włoskiego twórce manekinów to jakość produkcji i dbałość o środowisko.

W 1996 r. firma podniosła swoje standardy w oparciu o szereg reguł dotyczących produkcji eco oraz robotyzacje tworzenia lalek. Manekiny La Rosa są w 100% produkowane we Włoszech,zaledwie kilka kilometrów od Mediolanu.

Do wytworzenia 200 sztuk manekinów zużywa się aż 2 tony plastiku!!  W przypadku włoskiego producenta połowa tego materiału pochodzi z recyclingu, co przynajmniej po części chroni środowisko. Do chłodzenia maszyn używa się jedynie wody a energia jest czerpana z własnej elektrowni słonecznej –> tutaj cała nota opisująca więcej szczegółów. Głównym materiałem wykorzystywanym w produkcji jest polistyren ( styropian ), który w tym przypadku pochodzi całkowicie z recyklingu 🙂

Te wszystkie zabiegi spowodowały, że firma La Rosa uzyskała certyfikat z Instytutu chroniącego włoską manufakturę (ITPI) za produkcję wysokiej jakości materiałów i tworzenie w 100% na terenie Włoch.

Przeglądając katalog produktów (jest w nim ponad 800 modeli ) można odnieść wrażenie, że twórców manekinów La Rosy naprawdę cechuje bardzo duża wrażliwość na piękno. To nie są zwyczajne ekspozytory na odzież, ale autentyczne dzieła sztuki. Ale wiadomo: Włosi, oni mają poczucie estetyki we krwi 🙂

Powyżej kolekcja Q Modular Realistic – jeden manekin i aż trzy zastosowania. Genialne!!!

https://gph.is/2Hdri0o

 

Kolekcja A Realistic. Po części wykonana ręcznie a po części przez maszyny. To ukłon w stronę witryn luksusowych, gdzie zazwyczaj minimalizm „robi robotę” a wszelkie dodatki należą do zbędnych.

To jeśli już coś „robi robotę” niech to będzie robot…why not? Robot Realistic to mini kolekcja dla tych, którzy nie boją się wyzwań.

Z kolekcji manekinów damskich mnie najbardziej urzekły te z kolekcji Birilla Abstract . Pisząc wcześniej o wrodzonej wrażliwości na piękno, właśnie takie oto manekiny miałam na myśli..

Z pewnością istnieje spore grono fanów torsów z ramionami, które obracają się o 360 stopni. Ja również do nich należę. Tailor Set 360 stopni, to naprawdę olbrzymie ułatwienie pracy ale także lepsza prezentacja stylizacji.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, jakie wprowadziła LaRosa to stopa, którą można dostosować do wysokości założonego buta i jego obcasa. Super sprawa, bo The FOOTURE 4in1  daje nieograniczone możliwości w doborze butów do stylizacji, jednocześnie ich nie niszcząc.

A na koniec warto wspomnieć o twarzach dla manekinów, które w formie maski można założyć manekinowi, co spowoduje totalną odmianę i powiew świeżości 😉 The Mask Collection daje możliwość całkowitej personalizacji stworzonej twarzy, tak aby nadać indywidualny charakter witryny albo wnętrza i prezentowanej stylizacji.

Oczywiście, wybór asortymentu jest bardzo szeroki, zatem zachęcam do przejrzenia katalogu. La Rosa to także manekiny męskie, ekspozytory na akcesoria, biusty, pupy i torsy. Wybór zacny.

Oprócz dbałości o środowisko i bogatego katalogu, LaRosa jest „uczestniczy” w wielu wydarzeniach poświęconych sztuce i modzie. Są to głównie wystawy poświęcone konkretnemu projektantowi ( Armani ) i/lub wydarzenia dotyczące kreowania świata mody.

Italiana. Czyli wystawa dotycząca rozwoju mody w latach 1971 – 2001 we Włoszech.

W temacie LaRosy stawiam kropkę. Jednak jak widać na powyższych zdjęciach słoneczna Italia, to nie tylko makaron, pizza i dobra kawa 😉

Zapraszam do dalszego śledzenia bloga!

Stay tuned M. 🙂

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *